Tym razem bez medalu

Kujszczyk i Nowak w rywalizacji seniorów

Informacje sportowe

Tym razem bez medalu

Kujszczyk i Nowak w rywalizacji seniorów

Z Mistrzostw Polski w strzelaniach pneumatycznych zawodnicy Świtu Starachowice wrócili bez medalu. We Wrocławiu barw naszego klubu bronili Agata Nowak i Daniel Kujszczyk, którzy mieli przed sobą zupełnie inne cele. 

Agata Nowak to już uznana w świecie strzeleckim zawodniczka. Co prawda w seniorskiej rywalizacji nie odnosi tylu sukcesów co w zmaganiach młodzieżowych, ale na pewno należy do krajowej czołówki. Daniel Kujszczyk jest równie utalentowanym zawodnikiem, ale ma znacznie mniejsze doświadczenie.

Nasi reprezentanci wystąpili również w mixie, czyli w parach mieszanych. Zgodnie z założeniami Agata Nowak trzymała swój poziom i uzyskała czołowy wynik (382 punkty), a tylko trzy inne zawodniczki zdobyły ich więcej. To właśnie wynik doświadczonej zawodniczki wywindował naszą parę w górę, bowiem Daniel Kujszczyk głównie pojechał tam po naukę. Uzyskał 352 punkty, co ostatecznie dało naszej parze 12. lokatę. Łącznie nasi ustrzelili 740 punktów i do podium zabrakło im 25 "oczek".

Starachowiczanie rywalizowali również w konkurencji indywidualnej. Początki w wykonaniu Agaty Nowak były dobre i z czwartym wynikiem awansowała do najlepszej "ósemki". W finale jednak naszej zawodniczce zabrakło szczęścia i ukończyła zmagania na siódmej pozycji. Zwyciężyła jej koleżanka z kadry, Joanna Tomala. 17-letni Daniel Kujszczyk na medal nie liczył, bowiem rywalizował z najlepszymi polskimi seniorami. Ze swojego startu może być jednak zadowolony, bo na blisko 100 zawodników zajął 70. miejsce. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ