Liczył się każdy ruch

Szachy

Informacje sportowe

Liczył się każdy ruch

Szachy

 

Klub Szachowy Gambit był gospodarzem Memoriału im. Powstańców Styczniowych. 

Szóstą edycję tych zmagań rozegrano w Spółdzielczym Domu Kultury z udziałem 33 zawodników, którzy grali w trzech grupach, w zależności od kategorii szachowej. Turniej A wygrał Mariusz Rybak, który wyprzedził Romana Kaputa i Pawła Kupisa. Najlepszym juniorem w tej kategorii uznano Konrada Niebudka, a juniorką Lilię Czobanian. W Turnieju B zwyciężył Bartosz Moskwa, który w klasyfikacji końcowej był przed Patrykiem Gębusią i Wiktorem Nowakiem, natomiast w turnieju C najlepsza okazała się Daria Kułaga, która wyprzedziła Lenę Adamczyk i Olimpię Dzik.

Normy w turnieju wypełnili: Lilia Czobanian (III kategoria), Jakub Herka (III kategoria), Bartosz Moskwa (VI kategoria), Patryk Gębusia (VI kategoria), Wiktor Nowak (V kategoria), Adrian Gębusia (V kategoria), Adam Susło (V kategoria), Wiktor Nowak (V kategoria), Piotr Zieliński (V kategoria), Daria Kułaga (VI kategoria), Lena Adamczyk (VI kategoria) i Olimpia Dzik (V kategoria).

Wśród wszystkich uczestników na słowa uznania zasłużyła 5-letnia Lilia Czobanian, która wystartowała w Turnieju A wraz z dorosłymi i dzięki świetnemu występowi wypełniła normę na III kategorię. Tradycyjnie na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla uczestników memoriału.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ