Gminny Dzień Seniora

Dzurów

Brody

Gminny Dzień Seniora

Dzurów

 

Piękne inscenizacje i tańce przygotowali wychowankowie gminnych placówek oświaty dla najstarszych mieszkańców. Obejrzało je prawie 130 gości.

społeczność gminy Brody świętowała w Szkole Podstawowej w Dziurowie. Seniorzy dopisali, a obecni byli też: przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego, Tomasz Margula, radni, dyrektorzy szkół i sołtysi.

Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy. Przedszkolaki śpiewały piosenki i przedstawiły interpretację wiersza "Rzepka", a dzieci ze starszej grupy zaskoczyły widzów inscenizacją "Kopciuszka". Przebrani w historyczne stroje zatańczyli też do współczesnej piosenki "Toca toca" zespołu Fly Project. Wystąpiła również uczennica klasy V - Julia Gębura, zaprezentowały się lokalne zespoły "Jarzębina" i "Dziurowianki", a do tańca zagrał zespół Limit Band pod kierunkiem radnego, Leszka Sarny.

Dla seniorów przygotowano też niespodziankę, prezentując film z życzeniami dla babć i dziadków od przedszkolaków z Dziurowa, Brodów i Lubieni, nagrany z inicjatywy wójta gminy Brody, Marzeny Bernat, która osobiście złożyła życzenia obecnym na uroczystości babciom i dziadkom z okazji ich święta i podziękowała rodzicom za wkład w przygotowanie dzieci do tego spotkania.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziurowie, Halina Turek wyraziła wdzięczność również rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych strojów występującym dzieciom i nauczycielom, którzy przygotowali z najmłodszymi program artystyczny: Agnieszce Czeskiej-Klepacz, Agacie Dłużewskiej, Dorocie Mączce, Aleksandrze Dąbek i Łucji Piotrowskiej

Zorganizowano również kiermasz upominków i ozdób, które samodzielnie wykonały dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup zabawek dla Oddziału Przedszkolnego w Dziurowie.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ