reklama

Iłżecki finał WOŚP

Iłża

Iłżecki finał WOŚP

W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Iłży odbyły się główne imprezy w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prawie 200 wolontariuszy od wczesnych godzin kwestowało na ulicach miasta oraz okolicznych miejscowości. Opiekowali się nimi nauczyciele szkół podstawowych, rodzice, krewni, starsi wolontariusze oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po powrocie z kwest, w sztabie WOŚP w Domu Kultury, czekały na nich słodkie bułeczki ufundowane przez iłżecki GS oraz smaczny tort przekazany przez sklep Lewiatan w Iłży.

Tradycyjnie mieszkańcy nie zawiedli i - ku radości wolontariuszy - do niektórych skarbonek trafiały nawet dwustuzłotowe banknoty. Rekordowa kwota - 812 zł znalazła się w skarbonce uczniów ze Szkoły Podstawowej w Iłży: Michała Łuszczka, Zosi Niziołek, Zosi Kultury, Mai Wicik, Marysi Książek i Marianny Kowalskiej, którzy kwestowali pod opieką nauczycielki Elżbiety Noszczyk. Ponad 602 zł zebrały iłżeckie przedszkolaki, 480 zł zebrała Apteka Łucji Adamskiej, a 447,70 zł Apteka Marii Witek. Rekordowa kwota - 1536,25 zł znalazła się w skarbonce wolontariuszy kwestujących w Jasieńcu Iłżeckim, 808,25 zł zebrano w Błazinach, 776,74 zł w Pakosławiu, 524,27 zł w Krzyżanowicach, 473,00 zł w Koszarach, a 453,00 w Seredzicach.Nie zawiedli też uczestnicy finałowej imprezy. Sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego w Iłży zapełniła się mieszkańcami i gośćmi z ziemi radomskiej, a przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Iłży zaprezentowały przed liczną widownią Misterium Jasełkowe.

Strażacy z OSP w Kotlarce zorganizowali natomiast pokaz ratownictwa medycznego. Wiele emocji przyniosły też prezentacje sportowe Klubu KARATE, w których uczestniczyli sportowcy z Iłży i Radomia.

Tradycyjnie barwnie i kolorowo wyglądały występy zespołów tanecznych Domu Kultury: BLACK, BLUE, RED i GOLD. W ich wykonaniu można było obejrzeć widowiskowe choreografie autorstwa Joanny Lisowskiej. Wystąpiły też młode, utalentowane wokalistki: Zofia Marcula, Natalia Ruśkowska, Natalia Łygan i Wiktoria Gutkowska. Koncert popularnych melodii oraz standardów zaprezentowała Iłżecka Orkiestra Dęta pod kierownictwem kapelmistrza Andrzeja Migdalskiego. Nie zabrakło też występów folklorystycznych w wykonaniu zespołu wokalnego Klubu Seniora oraz Kapeli Iłżeckiej i Kapeli „Jaskółka”. W przerwach odbywała się licytacja darów przekazanych przez Fundację WOŚP w Warszawie, burmistrza Andrzeja Moskwę, iłżeckich radnych oraz lokalne firmy. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyły się dzieła sztuki i torty przekazane przez Cukiernię „Delicja” – Bożeny i Andrzeja Sikorskich. Do dużej skarbonki WOŚP wpłynęła kwota 4 010,00 zł. Tradycyjnie wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem Cukierni „Delicja”, a nieco później z terenu boiska szkolnego popłynęła do nieba feeria sztucznych ogni obsługiwanych przez Mariusza Surusa.

Komisja policzyła zebrane do skarbonek na terenie miasta oraz gminy kwoty i podała, że zebrano 15.998,42 zł, co dało łączny rezultat 26. Iłżeckiego Finału WOŚP w wysokości: 22.008,34 zł.

Iłżecki Sztab WOŚP wraz z wolontariuszami składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom miasta i gminy, którzy okazali swoją ofiarność „orkiestrze”. Podziękowania kierujemy też do wszystkich darczyńców i sponsorów 26. Finału.

Byli nimi: Powiat Radomski, burmistrz Andrzej Moskwa, Rada Miejska w Iłży, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Iłży, SPZPOZ – Przychodnia Iłża, Liceum Ogólnokształcące w Iłży, szkoły podstawowe w Iłży, Błazinach, Jasieńcu Iłżeckim, Maziarzach Starych, Pakosławiu i Seredzicach, MGOPS w Iłży, Przedszkole Samorządowe w Iłży, OSP w Kotlarce, Cukiernia „Delicja” – B. A.Sikorscy, KAJMEX – J. K. Sielwanowscy, Sklep „Jedynka” – A. M. Surus, ESBUD – S. Sobera, „Lewiatan” w Iłży, GS „Sam. Chł.” w Iłży, Agencja Ochrony Mienia i Osób KRAL I WSPÓLNICY, Klub Motocyklowy „TRZY KORONY IŁŻA”, RADEM – R. E. Nowak-Dziura, Klub KARATE.

K.K.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ