Dwa wypadki na drogach powiatu

Tylko w jeden dzień

Bezpieczeństwo

Dwa wypadki na drogach powiatu

Tylko w jeden dzień

 

Do poważnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w miejscowości Jabłonna (gm. Brody) i na ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. 

W gminie Brody38-letni kierowca skody, 22 stycznia br. około godz. 17.00, na prostym odcinku drogi nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z alfą romeo, która uderzyła w betonowy przepust. Kierowca włoskiego auta, 32-letni mężczyzna i dwoje pasażerów zostali zabrani do szpitala. Kierowcy skody funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Bardzo poważne utrudnienia w ruchu wywołało zderzenie dwóch aut na ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Okoliczności wypadku wskazują, że kierująca toyotą 24-latka z gminy Pawłów, jadąca od strony Rzepina, nie ustąpiła na skrzyżowaniu pierwszeństwa i zderzyła się z prawidłowo jadącą alfą romeo, którą kierowała 29-latka ze Starachowic.

Obie kierujące były trzeźwe, młodsza z kobiet trafiła do szpitala, ale tam okazało się, że ma tylko niegroźne potłuczenia i jeszcze tego samego dnia opuściła lecznicę. Sprawa znajdzie jednak finał w sądzie, a policjanci zatrzymali sprawczyni prawo jazdy. Ruch w tym miejscu przez kilka godzin był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ