Grand Prix Marty Miller

W numerze

Grand Prix Marty Miller

W 22. Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie rywalizowało 134 solistów i 32 zespoły. Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach reprezentowały: Ania Orczyk i Marta Miller.

Młodych piosenkarzy oceniało jury pod kierownictwem Agnieszki Dyk - wokalistki zespołu Brathanki. Na scenie prezentowano głównie pastorałki, ale nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Ania zaśpiewała piękną "Kolędę Maryi" (tekst Ernest Bryll, muzyka Wojciech Trzciński), natomiast utwór Włodzimierza Nahornego "Boży Blues", w oryginale śpiewany przez Lorę Szafran, wykonała Marta Miller. Akompaniatorem dziewcząt był Miłosz Weimann, który stworzył aranżację fortepianową obu utworów.

Wyniki ogłoszono w Centrum Kultury Żabna, 21 stycznia br., na Koncercie Galowym. W najstarszej kategorii wiekowej Ania Orczyk zdobyła 3. miejsce, zaś Marta Miller za brawurowe wykonanie "Bożego Bluesa" otrzymała Główną Nagrodę. Jury podkreśliło nie tylko świetną aranżację, ale przede wszystkim ogromną ekspresję i niespotykaną barwę i skalę głosu, z której Marta zaczyna być znana wśród szerszej publiczności.

Ten rok artystyczny dla Marty Miller, uczennicy III klasy Gimnazjum w Krynkach zaczął się bardzo dobrze. Oprócz Grand Prix z ostatniego konkursu, ma na swoim koncie nominację do półfinału Plebiscytu "Talent Świętokrzyski", który odbędzie się 26 stycznia w Kielcach. Otrzymała również nominację na Ogólnopolski Festiwal Cante Cantare w Bydgoszczy, będzie brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Radia Jard w Białymstoku, a w dalszych planach ma starty na największych festiwalach młodzieżowych w Polsce i za granicą. Intensywnie kształci swój talent wokalny pod okiem Miłosza Weimanna, trenera wokalnego SCK oraz bierze udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez znakomitych nauczycieli śpiewu w Polsce.

Obecnie trwają przygotowania do pierwszego solowego recitalu, który Marta niebawem zaprezentuje przez publicznością.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ