Noc biologów na kieleckim uniwersytecie

W numerze

Noc biologów na kieleckim uniwersytecie

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Starachowicach wybrali się na wyprawę naukową, która jest stałym punktem w szkolnym kalendarzu.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach odwiedziła ekspedycja naukowa z klas I - III o kierunku biologiczno - chemicznym kierowana przez Rozalię Furmanek i Beatę Szczepańską. Podczas Nocy Biologów poznali piękny i barwny świat cyjanobakterii i glonów, rozwiązywali tajemnice nanozwiązków, dowiedzieli się co to jest uzależnienie i jak radzić sobie ze stresem, a także co kryje tajemniczy świat komórek macierzystych i dlaczego woda kwitnie.

Plan wystaw, warsztatów i wykładów prowadzonych 19 stycznia br. przez pracowników naukowych UJK dawał wiele możliwości wyboru interesujących zajęć. Uczniowie mogli zajrzeć w głąb serca ssaka na żywo i odkrywali ludzki mikrobiom. W laboratoriach i pracowniach badawczych UJK, pod opieką naukowców robili doświadczenia, obejrzeli fascynujące pokazy, ciekawe wystawy i uczestniczyli w konkursach. Byli pod wrażeniem wiedzy, jaką prezentowali naukowcy i studenci, którzy znali odpowiedzi na każde pytanie.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ