30 wystawców, ponad 300 gołębi

W numerze

30 wystawców, ponad 300 gołębi

Żmudne i pracochłonne były przygotowania do ekspozycji połączone z zabezpieczeniem warunków całodobowego dokarmiania oraz bezpieczeństwa pierzastych piękności, które zaprezentowano na 24. dorocznej wystawie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. 1Maja.

Ubiegłoroczna rezygnacja z konkursu, uchwalona przez Zarząd starachowickiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Ratajach, podyktowana była troską o życie ptaków narażonych na skutki występowaniem na naszym terenie wielu ognisk ptasiej grypy. Dlatego w tym roku zrezygnowano z konkursowej prezentacji odmian m.in. drobiu, za którymi szczególnie przepadały dzieci i młodzież.

W starachowickiej wystawie uczestniczyło 30 hodowców z terenu miasta oraz z ościennych gmin, prezentujących ponad 300 gołębi. Jak poinformował GAZETĘ prezes Stowarzyszenia, Łukasz Linek, najstarszym i najbardziej doświadczonym hodowcą tegorocznego konkursu jest Zdzisław Węgrzyn, natomiast najmłodszym i pełnym zapału siedemnastoletni Mikołaj Wzorek.

Przewodnikiem po wystawie był wiceprezes Czesław Peryt, który przedstawił tegorocznych faworytów: I miejsce w kolekcji srebrniak zdobył Adam Bies z Brodów, II przyznano srebrniakom Marcina Kępy, a III zajęły równie pięknie prezentujące się pupilki Roberta Jędrzejczyka z Bodzentyna. W klasie murzynek lotny, I miejsce zajął prezes Łukasz Linek, a mewka polska była najwyższym osiągnięciem Jacka Zająca.

Tegoroczną nowością jest Puchar Przechodni Związku, który będzie przyznawany na stałe trzykrotnemu zwycięzcy w danej rasie. Wystawie towarzyszyły stoiska oferujące wszelkiego rodzaju odżywki dla ptactwa, a także duży wybór klatek, paśników na ziarno i poidełka. Życzymy hodowlanych sukcesów.

OMAR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ