Dominacja ekipy Dziurowa

W siatkówce dziewcząt i chłopców

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziurowie znakomicie spisali się w zawodach siatkarskich. Drużyny z tej szkoły triumfowały w rywalizacji dziewcząt i chłopców. 

Jako pierwsi o laury walczyli chłopcy. Zmagania, w których wystartowało 6 zespołów, rozegrano w hali Zespoły Placówek Oświatowych w Stykowie. Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, a do wielkiego finału awansowali tylko zwycięzcy. W pierwszym zestawieniu najlepiej spisali się reprezentanci Dziurowa, a drugą grupę wygrali chłopcy z Adamowa i to te drużyny zmierzyły się w ostatecznym pojedynku. Mecz finałowy był dość jednostronnym widowiskiem, który zakończył się pewną wygraną zespołu z Dziurowa 2:0.

Klasyfikacja końcowa

1. Dziurów

2. Adamów

3. Krynki

4. Brody

5. Lubienia i Styków

SP Dziurów: Filip Bębas, Jakub Łukaski, Eryk Kania, Bartosz Nowak, Jan Bidziński. Opiekun: Edyta Świtoń.

Kilka dni później w hali w Krynkach o zwycięstwo w etapie gminnym walczyły dziewczęta. Do rywalizacji w mini piłce siatkowej zgłosiło się pięć reprezentacji. Organizatorzy postanowili, że tym razem zespoły rywalizować będą systemem "każdy z każdym". W tym przypadku również bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Dziurowa, które po końcowy triumf sięgnęły z kompletem zwycięstw.

Klasyfikacja końcowa

1. Dziurów

2. Adamów

3. Styków

4. Brody

5. Krynki

SP Dziurów: Aleksandra Wrona, Aleksandra Stępniewska, Julia Krzowska i Amelia Samiec. Opiekun: Edyta Świtoń.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ