Wygrali wszystko

Juventa 2009

Informacje sportowe

Wygrali wszystko

Juventa 2009

Znakomitą formą popisali się młodzi piłkarze Juventy z rocznika 2009. W turnieju w Kielcach wygrali wszystkie spotkania i pewnie sięgnęli po pierwsze miejsce w zawodach.

"Franek łowca bramek" - taki boiskowy pseudonim miał jeden z najlepszych polskich napastników, gwiazda Wisły Kraków, Tomasz Frankowski. To określenie pasuje również znakomicie do tego turnieju, bo na listę strzelców wielokrotnie wpisał się Franek i to nie jeden, bo Franek Ludwig i Franek Cichocki zdobyli 6 z 10 goli strzelonych przez Juventę w całych zawodach. Być może obaj chcą naśladować popularnego "Franka", bo przecież nasza Juventa to klub partnerski właśnie Wisły Kraków.

Zmagania odbyły się w ramach Pucharu Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a kielecki turniej był trzecim z pięciu w całym cyklu gier eliminacyjnych. Starachowiczanie rywalizowali z czterema innymi zespołami, PAS Skarżysko-Kamienna, Star Starachowice i dwiema ekipami Korony Kielce. Wszystkie spotkania zakończyły się wygranymi podopiecznych Dominika Zuby.

- Nasi młodzi zawodnicy zanotowali bardzo udany start wygrywając wszystkie spotkania. Dzięki temu, po rozegraniu trzech turniejów eliminacyjnych, jesteśmy liderami w swojej grupie - ocenił trener drużyny.

Wyniki: *Juventa - PAS Skarżysko 4:1 (bramki: Franek Ludwig x2, Bartek Moskwa, Olek Lubomirski), *Juventa - Korona III Kielce 2:1 (Franek Ludwig, Franek Cichocki), *Juventa - Korona IV Kielce 2:1 (Franek Ludwig, Franek Cichocki), *Juventa - AP Star 2:0 (Bartek Moskwa, Adrian Półtorak).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ