reklama

Młodzi radni ustalali kierunki działań na najbliższy czas.

Noworoczne plany młodych samorządowców

Bez kategorii

Młodzi radni ustalali kierunki działań na najbliższy czas.

Noworoczne plany młodych samorządowców

Młodzieżowa Rada Miasta VIII kadencji zebrała się 10 stycznia w sali Urzędu Miejskiego, by przedyskutować plan działań w 2018 roku.

Statutowe zmiany

Obrady rozpoczęto dyskusją o zmianach w statucie.

- Mają one związek z reformą edukacji, jaka weszła w życie. Jest bowiem konieczność dostosowania okręgów wyborczych do MRM. Wygaszane są bowiem szkoły gimnazjalne, „podstawówki” mają rozszerzone klasy, planujemy więc, by uczniowie od klas VII wzwyż mieli możliwość kandydowania na stanowiska radnych. Będzie to dla nich jedna z ważniejszych lekcji w życiu: nauka samorządności połączona z teorią i praktyką - relacjonuje Gazecie Izabela Rak- rzeczniczka Młodzieżowej Rady Miasta.

Uaktywnić młodzież

Młodzi samorządowcy podjęli się zintensyfikowania zaangażowania młodzieży z miasta w życie rady.

- Sposobem ma być uczestnictwo w spotkaniach oraz dyskusjach z członkami młodzieżowych rad w województwie świętokrzyskim i dzielenie się doświadczeniami w różnych aspektach życia - mówi Izabela Rak.

Młodzi starachowiczanie powinni też aktywniej włączać się w realizację projektu pod hasłem „Starachowice - miasto dla młodych” oraz aktywnie wspierać udział naszej MRM w regionalnych projektach, m.in. w „Star5” w Skarżysku- Kamiennej, w ramach którego odbędą się konsultacje dotyczące nowelizacji Ustawy o samorządzie gminnym, a dokładniej artykułu 5b, dotyczącego młodzieżowych rad gmin.

Promocyjna akcja

Na Facebooku - „Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice 2016” - ogłoszony będzie niebawem konkurs, a nagrodami pakiety gadżetów MRM.

- Zachęcamy więc do polubienia i odwiedzania naszego fanpage`u na Facebooku. Szczegóły wkrótce, śledźcie naszą stronę - mówi Maciej Cieciora, przewodniczący MRM.

Wsparli WOŚP

Radni MRN włączyli się w działania starachowickiego Sztabu WOŚP. Podczas 26. Finału wspomagali organizatorów koncertu pt. „Lubimy Grać” w SCK i prezentowali publiczności gadżety przeznaczone do licytacji przed darczyńców.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ