reklama

Spotkanie prezydenta z przedsiębiorcami

Informator UM

Spotkanie prezydenta z przedsiębiorcami

Prezydent Starachowic Marek Materek spotkał się z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na terenie miasta.

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim, uczestniczyli przedstawiciele firm: Gerda, Perfopol, Starpol, LSC Communications, Odlewnie Polskie oraz Animex i Cersanit II. Podczas spotkania prezydent Marek Materek omówił zrealizowane w 2017 roku inwestycje dotyczące infrastruktury drogowej, programu rewitalizacji gminy oraz przedstawił działania społeczne, w tym wydarzenia kulturalne i imprezy plenerowe, które zostały przygotowane we współpracy z przedsiębiorcami. Prezydent przedstawił także plany inwestycyjne na najbliższe lata.

Z perspektywy starachowickich przedsiębiorców najpilniejsze potrzeby w zakresie inwestycji dotyczą poprawy stanu nawierzchni dróg oraz budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic w ciągu drogi nr 744.

Podczas spotkania zaprezentowano również nowe znaki wskazujące lokalizację konkretnych firm, które zostaną rozlokowane na terenie miasta. Oznakowania mają ułatwić kontrahentom poruszanie się po mieście oraz dojazd do firm.

Dalsza część spotkania dotyczyła sytuacji społeczno-gospodarczej miasta.

- Rozmawialiśmy o potrzebach firm i ich pracowników, o inwestycjach realizowanych i planowanych - mówi prezydent Marek Materek. - Firmy prężnie nam się rozwijają. Zdobywają nowe zlecenia, rozszerzają zakres świadczonych usług i asortyment produktów. Zatrudniają nowych pracowników. Było to pierwsze spotkanie, kolejne przed nami, w razie zainteresowania uczestnictwem proszę o zgłaszanie chęci udziału na adres: sekretariat@starachowice.eu

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ