Para dwudziestolatków aresztowana

Narkotykowy biznes ujawniony

Bezpieczeństwo

Para dwudziestolatków aresztowana

Narkotykowy biznes ujawniony

 

Nawet po 16 lat więzienia grozi starachowiczanom: 26-letniej kobiecie i 28-letniemu mężczyźnie, którzy w minionym tygodniu zostali zatrzymani za handel narkotykami na dużą skalę. 

Policyjna akcja wyglądała jak z gangsterskiego filmu. Uzbrojeni funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej weszli 18 stycznia rano do mieszkań młodych starachowiczan. To efekt rozpracowania handlarzy narkotyków na dużą skalę. Zatrzymali 26-letnią kobietę i o 2 lata starszego mężczyznę.

Starachowiczanka jest podejrzana o szesnastokrotny udział w obrocie co najmniej 31 kg amfetaminy wartości 230 000 złotych, natomiast mężczyzna o udział w obrocie 7 kg amfetaminy oszacowanej na blisko 50 000 złotych. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli również 49 litrów spirytusu i 50 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 10 kg krajanki tytoniowej, 122 gramy niezidentyfikowanego białego proszku, który trafił do analizy, radiostację nasobną oraz imitację policyjnej odznaki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym wielu zarzutów. Grozi im nawet po 16 lat więzienia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ