Poparzona kobieta w szpitalu

Pożar w bloku

Bezpieczeństwo

Poparzona kobieta w szpitalu

Pożar w bloku

 

Mieszkańcy bloku przy ul. Kochanowskiego przeżyli chwile grozy. W jednym z mieszkań wybuchł pożar, który spowodowała nieszczelna instalacja gazowa.

Pięć jednostek strażackich zadysponował do akcji dyżurny powiatowego stanowiska kierowania KP PSP, po otrzymaniu informacji o pożarze, jaki wybuchł w poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 18.20, w bloku przy ul. Kochanowskiego w Starachowicach. W chwili wybuchu pożaru w mieszkaniu znajdowała się jedna osoba. 84-letnia kobieta.

Zagrożenie było bardzo duże, ponieważ ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał. Przyczyną - jak ustalili ratownicy - była uszkodzona instalacja gazowa, bowiem płonął wydobywający się z urządzenia gaz ziemny.

- Kobieta miała poparzone ręce i głowę. Przed przekazaniem poszkodowanej seniorki załodze karetki pogotowia strażacy założyli jej opatrunki hydrożelowe - relacjonuje mł. bryg. Marcin Nyga, rzecznik prasowy KP PSP Starachowice. Trafiła do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru, zakręcili dopływ gazu, a także przewietrzyli pomieszczenia. Dopiero po kilkudziesięciu minutach jakość powietrza wróciła do normy. W działaniach ratunkowo-gaśniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej, w sumie 14 strażaków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ