Opłakany stan "zaplecza" Alei

Mieszkańcy się skarżą

W numerze

Opłakany stan "zaplecza" Alei

Mieszkańcy się skarżą

Parking przed blokiem nr 23 przy al. Armii Krajowej jest w opłakanym stanie, a płyty chodnikowe przed "falowcem" popękane. Tak relacjonowali GAZECIE tamtejsi mieszkańcy.

 

Administratorem drogi jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, gdzie usłyszeliśmy, że w budżecie na rok bieżący nie ma zabezpieczonych środków na remont otoczenia al. Armii Krajowej. Zapewniono nas jednak, że są otwarci na współpracę z Gminą Starachowice, która... mogłaby partycypować w kosztach. A miasto na to:

- Parking przy tzw. "Falowcu" przy al. Armii Krajowej zlokalizowany jest przy drodze wojewódzkiej i stanowi własność Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Na początku kadencji prezydent miasta, Marek Materek zabezpieczył w gminnym budżecie kwotę około 200 tysięcy złotych na budowę nowych chodników przy drogach wojewódzkich zlokalizowanych na terenie miasta, dokładnie przy al. Armii Krajowej. Inwestycje te miały być współfinansowane przez Gminę Starachowice i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Niestety, nie doszło do ich realizacji, ponieważ ŚZDW nie przekazał nawet złotówki na ten cel. Pieniądze wygospodarowane w gminnym budżecie przesunięto na realizację innych przedsięwzięć drogowych na terenie miasta. Do tematu pewnie powrócimy przy okazji realizacji projektu pn: "Podniesienie jakości życia mieszkańcom poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Starachowicach" współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko" - powiedziała rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, Iwona Ogrodowska.

Mieszkańcy zwracali także uwagę na stan chodnika przed pasażem, więc zapytaliśmy o to szefa Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Aleja Armii Krajowej generalnie jest drogą wojewódzką. Spółdzielnia prowadziła prace remontowe związane z nawierzchnią brukową, ale z drugiej strony bloku. Prawdopodobnie adresatem powinien być zarządca drogi wojewódzkiej. Chodnik na terenie spółdzielnie jest równy, tam jest nawierzchnia asfaltowa. Owszem, zwrócimy na to uwagę, przyjmujemy tę interwencję - powiedział GAZECIE prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Marek Skiba.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ