reklama

Prezes Kaczyński modlił się w Starachowicach

W numerze

Prezes Kaczyński modlił się w Starachowicach

W przeddzień piątej rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, prezes Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył w uroczystej mszy świętej w intencji swojej matki.

W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach, odprawiono 16 stycznia br. mszę w intencji zmarłej w 2013 roku Honorowej Obywatelki Starachowic, ś.p. Jadwigi Kaczyńskiej. Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył Joachim Brudziński, pełniący obecnie funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, obecni byli świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. m.in. Anna Krupka, Krzysztof Lipiec i Maria Zuba oraz wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, starosta Danuta Krępa, wiceprezydent miasta Jerzy Miśkiewicz, radni i działacze PiS. Licznie uczestniczyli w nabożeństwie również mieszkańcy.

Po mszy, Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod tablicami znajdującymi się w Panteonie Pamięci Narodowej, upamiętniającymi Jadwigę Kaczyńską oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Wiązanki złożyli także parlamentarzyści, władze miasta, powiatu i działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Jarosław Kaczyński podziękował za zorganizowanie mszy w intencji jego mamy.

- Ta uroczystość jest dla mnie czymś niezmiernie ważnym i wzruszającym. Czymś, co przypomina, nie tylko moją mamę, mojego brata, ale przypomina w szczególności życie mojej mamy. To miasto, w którym spędziła kilkanaście lat, było dla niej nieustającym wspomnieniem. Wspomnieniem, do którego ciągle wracała. (...) Mama zawsze mówiła, że tutaj, w tym mieście, mieszkało się lepiej, że ludzie byli sobie bliżsi, że relacje, które tworzą nasze życie były cieplejsze, łatwiejsze. Tutaj zawsze w jakiejś mierze pozostawała jej mała ojczyzna. Jest dla mnie niezmiernie ważne, że mama jest tutaj pamiętana.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się w Starachowicach w grudniu 1926 roku. Pierwsze lata swojego życia spędziła w Warszawie, do Starachowic rodzina Jasiewiczów wróciła w połowie lat 30-tych XX wieku. Tu matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich spędziła okres okupacji. Po wojnie zamieszkała w stolicy. Zmarła 17 stycznia 2013 roku. Jadwidze Kaczyńskiej pośmiertnie nadano tytuł Honorowej Obywatelki Starachowic. W 2016 roku jej imieniem została nazwana jedna z ulic w naszym mieście.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ