reklama

Pomagają wszystkim

Wolontariat w SP 13

W numerze

Pomagają wszystkim

Wolontariat w SP 13

 

Angażują się w pomoc, gdzie tylko mogą. Zorganizowali paczki dla dzieci z Afryki, dla lokalnej społeczności, a teraz planują pomóc zwierzętom ze schroniska. 

Ostatni miesiąc ubiegłego roku był czasem wzmożonych działań uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Bardzo intensywnie pracowali i organizowali różnego rodzaju akcje z Klubem Wolontariatu i Samorządem Uczniowskim. W ramach inicjatywy „Scyzoryki dla Afryki” przekazali do III Liceum Ogólnokształcącego cztery pudła darów, w tym przybory szkolne, odzież i zabawki, przeznaczone dla dzieci z Afryki.

Dzięki pomocy Banku Spółdzielczego i delikatesów Centrum, stałych partnerów i przyjaciół szkoły, udało im się po raz trzeci przygotować paczki z żywnością dla osób starszych i chorych. Dary przekazali oddziałowi Caritas, który działa przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Uczniowie w ten sposób uczą się empatii i zrozumienia potrzeb innych ludzi. Uśmiechy wywołane na twarzach wielu potrzebujących dają im motywację do podejmowania kolejnych działań. Właśnie planują akcję wsparcia zwierząt w schronisku w Młynku. Już kolejną!

(K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ