Usilne starania o rozwój bazy dla oświaty

W powiecie

W numerze

Usilne starania o rozwój bazy dla oświaty

W powiecie

 

Władze Powiatu będą aplikować o środki na budowę otwartej strefy aktywności w ramach rządowego programu "Rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej", a także o dofinansowanie na termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 wraz z bursą.

Największą i najważniejszą inwestycją będzie jednak budowa hali sportowej, której od lat domaga się społeczność ZSZ nr 3.

To miejsce kojarzy się z najlepszymi latami starachowickiej koszykówki, ale od dawna wymaga remontu. Władze powiatu poszły o krok dalej i w miejscu obecnej hali powstanie nowa. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 6,5 mln złotych.

- Inwestycja będzie kosztowna, dlatego chcemy ubiegać się o fundusze w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Termin składania wniosków upływa 31 marca br. Mamy już wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a do końca lutego będziemy posiadać pełną dokumentację i liczymy na dofinansowanie. Planujemy, by w 2018 r.

powstał budynek, dalsze prace przeprowadzone zostaną w kolejnym roku – mówiła podczas konferencji starosta Danuta Krępa.

To nie jedyne planowane inwestycje w tej placówce. Powiat stara się o dofinansowanie na termomodernizację budynku, a także chce wybudować w pobliżu otwartą strefę aktywności i w związku z tym aplikować o środki zewnętrzne.

- Jest to rządowy program „Rozwoju małej infrastruktury sportowo–rekreacyjnej”, będący odpowiedzią na potrzeby społeczne w zakresie tworzenia ogólnodostępnych bezpłatnych stref rekreacyjnych. Miejsca, które powstaną, przeznaczone będą dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie aktywności. Będą miały charakter wielofunkcyjny, łącząc strefę relaksu z siłownią zewnętrzną poinformowała członkini Zarządu Powiatu, Monika Nowak.

Nabór do tego programu rozpoczął się 15 stycznia i potrwa miesiąc. Maksymalnie można będzie pozyskać 25 tys. złotych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ