Minister Brudziński otworzył posterunek w Mircu

Pierwszy posterunek nowego szefa MSWiA

W numerze

Minister Brudziński otworzył posterunek w Mircu

Pierwszy posterunek nowego szefa MSWiA

- Sprzątamy po PO i PSL. Przywracamy lokalne instytucje - mówił podczas wizyty ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego w Mircu poseł na Sejm RP, Krzysztof Lipiec. Minister otworzył nowy posterunek policji w tej miejscowości. 

Klucze do posterunku, który po ponad 5 latach znowu jest w Mircu, przekazał osobiście kierującemu jednostką 16 stycznia br. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. To pierwsza taka uroczystość w tym roku i pierwsza za rządów nowego ministra. Oficjalne uroczystości swoją obecnością zaszczycili także posłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym Krzysztof Lipiec i Anna Krupka, wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, komendant wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, a także starachowiccy funkcjonariusze z komendantem nadkom. Pawłem Szczepaniakiem.

- To jest dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że pierwszy posterunek policji za pana kadencji otwierany jest na ziemi świętokrzyskiej. Dziękuję mieszkańcom gminy Mirzec, że przez ich wsparcie dzisiaj możemy świętować otwarcie tutaj nowego posterunku. Inwestycja w bezpieczeństwo zawsze się opłaca i państwu gwarantuję, że ta inwestycja będzie się opłacała. Policjantom z nowego posterunku życzę bezpiecznej służby, tego, żebyście byli razem z mieszkańcami i żebyście rozwiązywali ich problemy - mówił insp. Dariusz Augustyniak, świętokrzyski komendant wojewódzki Policji.

Meldunek ministrowi Brudzińskiemu złożył nowo mianowany kierownik komisariatu asp. Piotr Zieliński i z rąk ministra odebrał symboliczne klucze do posterunku. Koszt adaptacji budynku wraz z wyposażeniem na potrzeby posterunku to około 105 tysięcy złotych, a prawie połowę tej kwoty wyasygnowała z własnego budżetu Gmina Mirzec. Jednostka mieści się w budynku Urzędu Gminy, ale w planach do końca 2020 r. jest nowa lokalizacja. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zabezpieczyła na tę inwestycję 1,5 mln złotych.

- Uroczystość mogłaby wydawać się lokalna, bo to mała gmina, nie największe województwo, a jednak mam to szczęście, że zadania podjęte przez mojego znakomitego poprzednika Mariusza Błaszczaka są kontynuowane. Cieszę się, że dzieje się to w województwie świętokrzyskim, bo ta ziemia, gdy posługę pełnił tutaj ś.p. premier Przemysław Gosiewski jest mi bardzo bliska. To Przemysław Gosiewski pokazywał jak należy pracować dla naszych małych ojczyzn. Prawie 90 procent Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym i to jest wasza zasługa - mówił zwracając się do funkcjonariuszy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

- Panie ministrze, to wielki zaszczyt, że dzisiaj nas pan odwiedził. To dowód, że praca w garnizonie kieleckim jest dobrze postrzegana. Jesteśmy najbezpieczniejszym województwem w Polsce, ale mamy świadomość tego, że na tym poprzestać nie możemy. Musimy dalej pracować tak, aby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie - powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek

Na co dzień w Mircu pracować będzie pięciu policjantów pionu prewencji, w tym dwóch dzielnicowych. Funkcjonariusze będą mieli do dyspozycji także nowy radiowóz.

- To 72 posterunek otwarty w ostatnich dwóch latach, a pierwszy w tym roku. Policjanci będą mieli zadania związane z lokalną społecznością, a to niezwykle istotna rola. Ocena społeczna jest dla nas niezwykle ważna, a obywatele pozytywnie oceniają naszą pracę. Temu wszystkiemu sprzyjają takie inicjatywy jak dzisiaj - stwierdził nadinsp. Andrzej Szymczyk, zastępca komendanta głównego Policji.

Uroczystość zakończyła się poświęceniem siedziby przez kapelana Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach, ks. ppłk. Grzegorza Kamińskiego w asyście kapelana Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, księdza Dariusza Kroka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ