Wiosną pojedziemy nowym rondem

Inwestycja na finiszu

Na okładce

Wiosną pojedziemy nowym rondem

Inwestycja na finiszu

 

Władze powiatu starachowickiego zabiegają o jak najszybsze uruchomienie ruchu na nowo budowanym rondzie: skrzyżowanie ulic Iglastej i Szkolnej. 

Wartość inwestycji wynosi 2 485 278,68 złotych i w całości realizowana jest ze środków własnych powiatu. Rondo o średnicy 36 metrów będzie integralną częścią łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Iglastą. Ma być alternatywnym dojazdem do szpitala, a także sposobem na odkorkowanie w godzinach szczytu ul. Radomskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 744. Prace przy budowie wizytowali w minionym tygodniu członkowie Zarządu Powiatu, ze starosta Danutą Krępą.

- Chcemy, by jak najszybciej droga została udostępniona do ruchu – zapewnia wicestarosta starachowicki Marek Pawłowski - postęp prac uzależniony jest jednak od warunków pogodowych.

- Aby móc puścić ruch, obiekt musi mieć oświetlenie. Trudno jednak powiedzieć, kiedy dokładnie zakończy się jego montaż. Według optymistycznych szacunków. mogłoby to nastąpić za ok. 1,5 - 2 tygodnie. Reszta prac, związanych z położeniem ostatnich warstw nawierzchni, nastąpiłaby wiosną - dodał członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ