Pewny awans Absolwentów do finałów

Siatkówka

Informacje sportowe

Pewny awans Absolwentów do finałów

Siatkówka

 

Są już pewni pierwszego miejsca w swojej grupie w sezonie zasadniczym, a o awans powalczą dopiero w rundzie finałowej, gdzie rywalizować będą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Dzięki wygranej w miniony czwartek (11 stycznia) nad Emerykiem Nowa Słupia, ekipa Absolwentów Starachowice zapewniła sobie pierwsze miejsce w swojej grupie. Drużyna z Nowej Słupi, jako jedyna urwała naszemu zespołowi seta, dlatego w rewanżu starachowiczanie chcieli pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Do tego spotkania przystąpili niezwykle zmotywowani i od samego początku narzucili swój styl gry.

Dominację potwierdzili już w pierwszym secie, który wygrali do 19. Druga partia była nieco bardziej wyrównana bo zakończyła się wynikiem 25:22 dla naszych, ale w ostatnim starciu Absolwenci wręcz stłamsili rywali, wygrywając z nimi do 14 i cały mecz 3:0. Nasi siatkarze pewnie zmierzają do awansu, ale droga nie będzie wcale łatwa. Do zakończenia sezonu zasadniczego zostały jeszcze dwa mecze i już wiemy, że nasi wyjdą z grupy z pierwszego miejsca. O ostateczny awans do III ligi walczyć będą po dwie najlepsze drużyny z dwóch grup okręgu świętokrzyskiego.

W grupie I liderem jest MSS Masłów, który też wygrał wszystkie dotychczasowe mecze, ale w przeciwieństwie do naszej drużyny nie wszystkie za trzy punkty. Jedno ze spotkań rozstrzygnęli dopiero w pięciu setach, a takie zwycięstwo daje 2 punkty. W tej grupie rywalizuje o jeden zespół więcej, dlatego w sezonie zasadniczym wszystkie drużyny rozgrywają o dwa spotkania więcej. Niemniej jednak wychodzi na to, że to właśnie zespół z Masłowa będzie głównym rywalem naszej ekipy w walce o końcowy awans.

Najpierw jednak zespoły z obydwu grup zagrają "na krzyż". Najbardziej prawdopodobne jest, że starachowiczanie zmierzą się albo z Lerko Kielce, albo ze LKS Spartą Zagnańsk. Obie ekip mają dotychczas na swoim koncie po 15 punktów. Teoretycznie do walki o drugą lokatę może włączyć się również LUKS Start Dobromierz, który zgromadził 10 punktów, ale ma mniej rozegranych spotkań. Niezależnie od rozstrzygnięć w tej grupie, Absolwenci na pewno będą jednymi z faworytów do awansu.

*Absolwenci Starachowice - Emeryk Nowa Słupia 3:0 (25:19; 25:22; 25:14)

Absolwenci: Hubert Kuźdub, Maciej Pietras, Karol Wróblewski, Rafał Erbel, Szymon Wojtas, Bartosz Kosowski, Artur Dudek, Karol Strabanik, Damian Zabawski, Krystian Wrzesień, Maciej Kosowski, Krzysztof Sitek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ