Janusz Cieślak przejął stery

Zmiana trenera w GKS Rudki

Informacje sportowe

Janusz Cieślak przejął stery

Zmiana trenera w GKS Rudki

 

Nowym szkoleniowcem występującego w klasie okręgowej GKS Rudki został Janusz Cieślak. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Kośmickiego. 

Przed tygodniem informowaliśmy, że GKS Rudki rozstał się z dotychczasowym trenerem Marcinem Kośmickim. Działacze klubu nie czekali jednak długo z ogłoszeniem nazwiska nowego szkoleniowca drużyny. Został nim doskonale znany w regionie Janusz Cieślak, który ostatnio prowadził bodzentyńską Łysicę. Trener nie ukrywa, że zarząd postawił przed nim jeden cel.

- Najważniejsze będzie dla nas utrzymanie się w Klasie Okręgowej. Oczywiście przydałyby się wzmocnienia, bo mamy bardzo wąską kadrę, ale zimą jest niezwykle ciężko pozyskać jakiegoś zawodnika. Na pewno jednak będziemy prowadzili rozmowy, a więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni. Nie ukrywam, że chciałbym, aby zespół wzmocnili m.in piłkarze, którzy w tej drużynie grali przez lata, a kilka miesięcy temu zakończyli sportowe kariery. Jednym z takich zawodników jest Marcin Wojciechowski - powiedział Gazecie Janusz Cieślak.

Przygotowania do rundy wiosennej GKS Rudki rozpocznie we wtorek, 16 stycznia.

Janusz Cieślak urodził się 24 czerwca 1962 roku w Kielcach. Jest wychowankiem Iskry Kielce, gdzie głównie grał jako prawy pomocnik. Następnie jego klubami były Korona Kielce, Victoria Jaworzno, Bucovia Bukowa, Unia Sędziszów, Orlicz Suchedniów, Orlęta Kielce. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się trenerką. Rozpoczynał od prowadzenia Orląt Kielce, a następnie były to Bucovia Bukowa, Wicher Miedziana Góra, Zenit Chmielnik, Orlicz Suchedniów, ŁKS Georyt Łagów, Łysica Bodzentyn, a ostatnio Naprzód Jędrzejów. Prywatnie jest żonaty, ma syna i córkę. Od 1995 roku jest właścicielem firmy importującej materiały z Ukrainy, głównie stal oraz drewno.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ