Anduła trenerem do wzięcia

Informacje sportowe

Anduła trenerem do wzięcia

Artur Anduła nie jest już trenerem Świtu Ćmielów. Wygasająca z końcem roku umowa nie została przedłużona decyzją zarządu klubu, a starachowicki trener nie ukrywa zaskoczenia takim obrotem spraw.

Starachowiczanin Artur Anduła przed obecnym sezonem objął występujący w Klasie Okręgowej Świt Ćmielów. Umowę podpisał na pół roku, a kilka dni temu otrzymał informację, że zarząd nie jest zainteresowany jej przedłużeniem.

- Umowę z klubem miałem do końca roku i pani prezes telefonicznie poinformowała mnie, że nie zostanie przedłużona. Konkretnych powodów nie usłyszałem i nie znam ich do dzisiaj - powiedział nam Artur Anduła.

Wychowanek Staru Starachowice nie ukrywa zdziwienia taką decyzją zarządu, tym bardziej że pod jego wodzą Świt Ćmielów spisywał się co najmniej poprawnie. Prowadzony przez niego zespół w 15 meczach zgromadził 24 punkty i pierwszą część sezonu zakończył na 8. miejscu.

- Nie ukrywam, że jestem obrotem spraw nieco zaskoczony, bo ustnie umawialiśmy się na umowę na cały sezon, a głównym celem było utrzymanie drużyny w lidze. W rundzie jesiennej zespół spisywał się dobrze pod względem sportowym i również atmosfera w szatni była bardzo dobra. Dlatego też taki ruch ze strony zarządu jest trochę nie fair - komentuje dla Gazety były już trener Świtu Ćmielów.

Trener Anduła czeka na ewentualne nowe oferty. Nie ukrywa, że najbardziej zainteresowany byłby pracą w okolicznych klubach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ