Star Taxi pierwszym zwycięzcą

Star Cup 2018

Informacje sportowe

Star Taxi pierwszym zwycięzcą

Star Cup 2018

 

Drużyna Star Taxi, w której składzie jest wielu byłych i obecnych piłkarzy, wygrała pierwszy turniej z cyklu Star Cup 2018. W zmaganiach biorą udział drużyny starachowickich firm, a wpisowe zasila konto Staru Starachowice. 

Turniej firm, to nie nowość w starachowickim kalendarzu sportowym, ale po raz pierwszy będzie on miał charakter ligi. Na cykl Star Cup 2018 składać się będą cztery turnieje, w których zespoły rywalizują "każdy z każdym". Kolejne zmagania zaplanowane są w maju, a pod koniec roku, już po zakończeniu rozgrywek ligowych, rozegrany zostanie ostatni turniej, po którym poznamy najlepszą "firmową" drużynę z regionu.

W pierwszym turnieju do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, w tym reprezentacje największych zakładów produkcyjnych w mieście. Barwy niektórych drużyn reprezentowali m.in byli i obecni piłkarze, co znacząco wpłynęło na poziom rozgrywek. Miało to również swoje odzwierciedlenie w wynikach, bowiem pierwszy turniej nie miał zdecydowanego lidera i do samego końca w walce o ostateczny triumf pozostawały cztery zespoły. Wystarczy wspomnieć, że różnica pomiędzy pierwszą a czwartą drużyną wynosiła jedynie 3 punkty.

Ostatecznie, po końcowy triumf sięgnęła drużyna Star Taxi, w której składzie zobaczyliśmy m.in. Tomasza Wójcika i Mirosława Kalistę, wychowanków Juventy Starachowice, którzy w swojej karierze zdobyli wiele goli, na różnych szczeblach rozgrywek. Jednak tak naprawdę tylko w dwóch spotkaniach: z PKC Group (6:3) i Cerradem (9:0) odnieśli przekonujące zwycięstwa, bo w pozostałych jeśli wygrywali, to tylko różnicą jednego gola. Bardzo zacięte boje stoczyli z reprezentacją MAN (2:2) i firmy Starpol (2:3). To właśnie w meczach z tymi drużynami nie udało im się zwyciężyć.

Dorobek 16 punktów dał ekipie Star Taxi I miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji uplasował się ZEC z 15 punktami, a na trzeciej Starpol, który miał taki sam dorobek, ale przegrał bezpośredni mecz z drużyną Zakładu Energetyki Cieplnej. Tuż za podium znalazł się zespół MAN-a, który tak jak dwie poprzedzające go ekipy przegrał tylko dwa spotkania, ale zremisował również z późniejszym zwycięzcą i zgromadził "tylko" 13 punktów.

Klasyfikacja końcowa

1. StarTaxi 16 pkt.

2. ZEC 15 pkt.

3. Starpol 15 pkt.

4. MAN 13 pkt.

5. Animex 9 pkt.

6. PKC Group 9 pkt.

7. Cerrad 3 pkt.

8. Perfopol 1 pkt.

Star Taxi: Tomasz Wójcik (9 bramek), Sebastian Kaniewski (1), Mirosław Kalista (11), Dominik Chrzanowski (5), Mateusz Kołodziejski (3), Piotr Ryba (1), Adrian Bzymek, Tomasz Klich, Maciej Horna.

ZEC: Grzegorz Szymański, Tomasz Bębas, Hubert Ciepluch (3), Bartłomiej Drabik (1), Marcin Chodniewicz (2), Mateusz Poński, Łukasz Stąporek, Marek Ladyca, Dariusz Anduła (10), Bartosz Gębura (3), Emil Gołyski (2), Mariusz Fabjański.

Starpol: Kacper Marczak (1), Piotr Mikosza (2), Alan Mirota, Artur Walkiewicz, Artur Kalista, Paweł Sadkowski, Mariusz Ostatek (2), Dominik Janikowski, Piotr Kasperkiewicz, Filip Niewczas (8), Daniel Wiecha (3), Bartosz Koźlik, Karol Maciąg, Łukasz Radło (3).

Król strzelców: Mirosław Kalista (Star Taxi, 11 bramek). Najlepszy bramkarz: Artur Boczek (Animex Starachowice). MVP turnieju: Dariusz Anduła (ZEC Starachowice).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ