Śpiewający poligloci

"Kościuszkowcy"

Bez kategorii

Śpiewający poligloci

"Kościuszkowcy"

Tym razem uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zdobyli wyróżnienie w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Językach Romańskich.

 

VII Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek w językach romańskich, organizowany przez Patrycję Kosmacińską, nauczycielkę języka hiszpańskiego i Joannę Gibalską, nauczycielkę języka francuskiego w LO nr 1 im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się 9 stycznia br. Obok gospodarzy wzięli w nim udział licealiści ze Starachowic

VII Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek w językach romańskich, organizowany przez Patrycję Kosmacińską, nauczycielkę języka hiszpańskiego i Joannę Gibalską, nauczycielkę języka francuskiego w LO nr 1 im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się 9 stycznia br. Obok gospodarzy wzięli w nim udział licealiści ze Starachowic. W kategorii szkół średnich I miejsce zdobyła Dominika Bugajska z LO nr II im. J. Chreptowicza (kolęda w j. francuskim), II – Viktoria Pongowska (kolęda w j. hiszpańskim), a III - Agata Sobólska (kolęda w j. hiszpańskim). Wyróżnienie zdobył duet: Julia Kusiak i Cezary Walkiewicz - uczniowie klasy II D w I LO im. T. Kościuszki w Starachowicach. Z akompaniamentem Czarka, Julia zaśpiewała „Cichą Noc” w mieszanej wersji językowej francusko - włoskiej. Opiekunem uczniów była Edyta Kaptur (nauczycielka języka francuskiego w I LO).

Nagrody, dyplomy i wyróżnienia wręczył laureatom dyrektor LO nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Kaszuba. Podziękowaniami uhonorowano natomiast nauczycieli, przygotowujących uczniów do konkursu, którego celem było promowanie języków romańskich oraz popularyzacja kolęd i pastorałek.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ