Uczniowie zagrali dla mieszkańców

W Tychowie Starym

Mirzec

Uczniowie zagrali dla mieszkańców

W Tychowie Starym

 

Uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej wystawili jasełka dla całej społeczności Tychowa Starego.

Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem „Cała Ziemia wita Pana”. 7 stycznia, ten wyjątkowy wieczór zainaugurowała dyrektor szkoły, Beata Witkowska, a ksiądz Tomasz Kośla złożył zebranym noworoczne życzenia i wprowadził ich w temat jasełek, przygotowanych przez nauczycielki: Izabelę Surdy - Niewczas, Kazimierę Sobczyk i Ewę Szot, natomiast za stronę techniczną odpowiadał Sławomir Majchrzak.

Dzieci w barwnych strojach, wykonanych przez rodziców, popisały się świetną grą aktorską, gwarantując publice niesamowite wrażenia i moc atrakcji. Na scenie z koncertem kolęd wystąpił też zespół Gromada z kapelą Sąsiedzi pod dyrekcją Piotra Gąsowskiego. Zaprezentowali się także soliści: Wiesława Rokita, Agnieszka Wiśnios i Stanisław Pacek, a kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” zaśpiewała cała sala.

Uroczystość zaszczycili obecnością: wójt gminy Mirzec, Mirosław Seweryn wraz z małżonką, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury RG, Jan Raczyński, radny powiatowy, Dariusz Dąbrowski oraz radni i sołtysi z gminy Mirzec. (K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ