Artystyczny wieczór Trzech Króli

II Gminny Koncert Kolęd w Mircu

Mirzec

Artystyczny wieczór Trzech Króli

II Gminny Koncert Kolęd w Mircu

Mirzecki Koncert Kolęd odbył się już po raz drugi. Rozbrzmiewały świąteczne pieśni w wykonaniu wspaniałych lokalnych artystów.

Na koncercie w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu licznie zgromadzili się mieszkańcy gminy, obecny był wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik-Napiórkowska, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Jan Raczyński, ksiądz Tomasz Kośla, radni i sołtysi. Na scenie zaprezentowała się parafialna schola z solistką Moniką Duś, prowadzona przez Ewę Sabat-Surdy i Wojciecha Zająca. Publiczność podziwiała też młodych uzdolnionych śpiewaków z zespołu dziecięcego działającego przy BiOKGM pod opieką Piotra Spadły oraz parafialny chór Adaggio pod kierownictwem Piotra Zająca. Owacyjnie przyjęto również występy mirzeckich zespołów folklorystycznych. W świątecznym repertuarze zaprezentowali się: „Tychowianie z Tychowa Nowego”, „Małyska Dolina” z Małyszyna, „Jutrzenka” z Ostrożanki, Koło Gospodyń z Mirca, „Osinianki” z Mirca, „Kumosie z Gadki”, „Trębolanki” z Trębowca i „Gromada” z Tychowa Starego. Swoim pięknym wykonaniem kolęd zachwycili też soliści: Agnieszka Wiśnios, Stanisław Pacek i Dorota Bęba

Wójt, Mirosław Seweryn podziękował organizatorom i artystom za wspaniały koncert, złożył wszystkim noworoczne życzenia i wszyscy przy kawie i ciastach długo dzielili się wrażeniami z tak pięknego wieczoru w dzień Trzech Króli.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ