Będą zmiany przy rondzie na Leśnej

Do kolizji i wypadków dochodzi tam nadal

W numerze

Będą zmiany przy rondzie na Leśnej

Do kolizji i wypadków dochodzi tam nadal

 

Władze powiatu zapowiadają zastosowanie dodatkowych rozwiązań, bo na skrzyżowaniu ulic Kopalnianej, Majówka i Leśnej wciąż dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. 

Jesienią 2016 roku tradycyjne skrzyżowanie w tym miejscu przebudowano na rondo, bo dochodziło tam do kolizji i wypadków. Niestety, mimo zmiany organizacji ruchu, sytuacja niewiele się zmieniła. W 2017 roku na tym skrzyżowaniu doszło do 6 kolizji i jednego wypadku. W tym roku mieliśmy już jedną kolizję.

- To jest beznadziejne rozwiązanie. To rondo jest tak zbudowane, że jadącym ulicą Majówka lub Leśną wydaje się, że mają pierwszeństwo - pisze do nas jeden z czytelników.

- Oczywiście odpowiednie oznakowanie jest, ale kierowcy na to nie patrzą, co jest ich winą. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, ale chyba warto coś zrobić, żeby to jakoś rozwiązać - czytamy w innej korespondencji.

Zapytaliśmy więc zarządcę drogi, czy planuje zastosowanie tam innych rozwiązań, takich jak np. zamontowanie sygnalizacji świetlnej.

- Wsłuchując się w głosy mieszkańców, Zarząd Powiatu zastanowi się nad wprowadzeniem rozwiązania, które poprawiłoby bezpieczeństwo na rondzie u zbiegu ulic: Majówka, Kopalniana i Leśna w Starachowicach. Żadne oznakowanie, jak sami trafnie zauważają kierowcy, nie zastąpi zdrowego rozsądku. Wszystkim nam bardzo zależy na bezpieczeństwie zarówno kierowców, jak i pieszych, zastanowimy się więc nad wprowadzeniem tam sugerowanych rozwiązań, takich jak progi zwalniające czy spowalniacze - powiedział GAZECIE członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ