Jubileuszowe wspomnienia

W PM nr 11

W numerze

Jubileuszowe wspomnienia

W PM nr 11

 

Przedszkole Miejskie nr 11 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach obchodzi 35 - lecie działalności. Jubileusz świętuje w niecodzienny sposób, bo poprzez cykl spotkać z absolwentami.

W Przedszkolu Miejskim nr 11 odbyło się pierwsze z cyklu jubileuszowych spotkań z dawnymi wychowankami, którzy mają dziś po dwadzieścia kilka lat i ich rodzicami. Ze wzruszeniem gościli 9 stycznia br. w murach placówki, oglądali kronikę przedszkola, szukając znajomych twarzy na zdjęciach. Najstarsza grupa - Stokrotki, pod kierunkiem Doroty Bugały przygotowała na tę okazję jasełka, które zaprezentowała absolwentom swojego przedszkola i ich rodzinom.

- Przedszkole to nie są tylko mury. Przedszkole i jego historię tworzą ludzie. Jedni z najstarszych, którzy tę historię zaczęli tworzyć, spotykają się tu dzisiaj. Chcemy powspominać i podziękować za to, że tu byli - mówiła dyrektor przedszkola, Ewa Rychel.

Absolwenci, spotykając się po latach dzielili się przy kawie i pysznym cieście historią swojego życia, a pracownicy przedszkola ze wzruszeniem patrzyli na dorosłych ludzi, którzy jeszcze niedawno dokuczali kolegom w przedszkolu.

- Bardzo dobrze wspominam przedszkole, a przede wszystkim panie opiekunki, bo bardzo fajnie organizowały nam czas, zabawę. Tutaj zawsze panowała radosna atmosfera - wspominała dorosła już absolwentka przedszkola, pani Adrianna.

Ten dobry klimat, życzliwość i opiekuńczość był wspólnym mianownikiem wielu wypowiedzi wychowanków. Jakie to miłe!

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ