reklama

Razem w święta

SP Mirzec

Mirzec

Razem w święta

SP Mirzec

 

Pod takim hasłem Stowarzyszenie Integracja i Rozwój realizowało projekt, finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej w Mircu poznawali w jego ramach różne techniki wykonywania ozdób świątecznych z rozmaitych materiałów, robili ozdobne pudełka na drobiazgi i uczestniczyli w warsztatach teatralnych. Pod kierunkiem wychowawcy, Anny Dudek przygotowali też jasełka.

Wraz z rodzicami spotkali się z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich, poznając historie tradycyjnych potraw świątecznych z naszego regionu i wspólnie piekli i dekorowali pierniczki.

Ostatnim etapem realizacji projektu była wycieczka, której pierwszym punktem była Tokarnia. Uczniowie zwiedzili tam zabytkowy skansen oraz mieli okazję obejrzeć świątecznie udekorowane zabudowania wiejskie. Atrakcyjnym elementem wizyty w Tokarni były warsztaty pod hasłem „Siano, światy, podłaźniki - ludowe ozdoby bożonarodzeniowe”, podczas których uczniowie samodzielnie tworzyli starodawne ozdoby świąteczne. Odwiedzili również Muzeum Narodowe w Kielcach, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Anioły, aniołki, aniołeczki” związanych z Bożym Narodzeniem.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ