reklama

Rozstrzygnięto konkurs na bezpieczne przystanki

W numerze

Rozstrzygnięto konkurs na bezpieczne przystanki

6 tysięcy złotych wyniosła pula nagród w konkursie "Przystanki antykatastroficzne" ogłoszonym przez Gminę w ramach projektu "Starachowice bezpieczne w praktyce IV"

- Takie projektowanie przystanków, to konieczna przyszłość - mówi krótko o konkursie jego główny pomysłodawca Piotr Ambroszczyk, koordynator projektu.

Konkurs miał wyłonić najlepsze projekty na bezpieczne przystanki. Pomysłodawcy planują bowiem zastosować takie rozwiązania w Starachowicach. Główną nagrodę - 3,5 tys. zł przyznano autorom koncepcji zabudowy otoczenia wiat przystankowych, która poprawi bezpieczeństwo użytkowników oraz ochroni ich przed potencjalnymi zagrożeniami komunikacyjnymi.

"Założeniem wyjściowym jest uniwersalna forma, która pozwoli na zastosowanie w dowolnej lokalizacji na terenie gminy Starachowice. Nadrzędnym celem podczas projektowania było stworzenie przestrzeni, która w kontekście pozostałych istniejących przystanków będzie stanowić miejsce o dużej wartości estetycznej przy spełnieniu najważniejszych kryteriów, jakimi są bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Opracowanie uwzględnia też wytyczne do kształtowania przestrzeni dla osób niepełnosprawnych" - argumentują autorzy opracowania.

Projekt Starachowice Bezpieczne w Praktyce IV, w ramach którego organizowany był konkurs, współfinansowany jest ze środków rządowego programu "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 - 2017.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ