reklama

Inwestują w młodych programistów

"Wiem, chcę i potrafię - moje logiczne myślenie"

W numerze

Inwestują w młodych programistów

"Wiem, chcę i potrafię - moje logiczne myślenie"

Dobiegła końca realizacja projektu "Wiem, chcę i potrafię - moje logiczne myślenie", w Szkole Podstawowej w Mircu dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Cykl warsztatów z robotyki zaliczyli uczniowie klas IIIa i IIIb, podopieczni Renaty Boguckiej i Iwony Grzesik - Kleczaj.

Spotkali się z Marcinem Winiarskim, poznając m.in. historię, zasady działania i środowisko życia budowanej konstrukcji, a zdobytą wiedzę od razu mogli wykorzystać podczas budowy i uruchamiania robota. Podłączali je do komputerów i programowali w taki sposób, by wykonywały polecenia. Budowali też wiatraki, dźwigi, helikoptery i inne konstrukcje z edukacyjnych zestawów LEGO.

Uczniowie wybrali się także do kieleckiego Parku Technologicznego, gdzie obejrzeli pokazy i eksperymenty, które przybliżały tematykę konstrukcji, a później w dwuosobowych zespołach pracowali na zestawie LEGO. Kiedy wszystkie konstrukcje były gotowe, dzieci zaczęły je programować przy użyciu prostego, graficznego języka programowania.

Spotkali się też z gimnazjalistami, licealistą i studentem teleinformatyki i pod opieką Jacka Rafalskiego uczestniczyli w zajęciach z podstawy programowania w języku Scratch.

Celem projektu było rozwijanie logicznego i twórczego myślenia, kreatywności wśród najmłodszych, a każdy uczestnik dostał na pamiątkę pendrive ze zdjęciami z warsztatów i zajęć.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ