reklama

"Scyzoryki" mają serca!

Podsumowanie akcji

W numerze

"Scyzoryki" mają serca!

Podsumowanie akcji

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja "Scyzoryki dla Afryki". To projekt kieleckiego stowarzyszenia Salutem, które zorganizowało zbiórkę darów dla mieszkańców najuboższych regionów Afryki. Do akcji czynnie włączyły się także starachowickie szkoły. Efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania.

 

Pomysłodawcą akcji „Scyzoryki wzdłuż Afryki” jest Jacek Słowak, prezes kieleckiego stowarzyszenia Salutem, który wraz z Fundacją Edu Afryka zorganizował liczne zbiórki na terenie województwa świętokrzyskiego. W Starachowicach zajęła się tym społeczność III Liceum Ogólnokształcącego, gdzie koordynatorką działań była Anita Skowrońska.

Oficjalnie zbiórka ruszyła 6 listopada i przyłączyło się do niej wiele starachowickich szkół: wszystkie licea, zespoły szkół zawodowych, gimnazja, a także szkoły podstawowe, Starostwo i Młodzieżowy Dom Kultury. Zaangażowanie uczniów przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Darów różnego rodzaju było aż tyle, że samochód między Starachowicami a Kielcami kursował cztery razy. Uczniowie przekazali materiały szkolne, głównie zeszyty, mazaki i kredki, ale były także pluszaki.

- Bardzo się cieszę, że zaangażowały się w ten projekt praktycznie wszystkie szkoły. Udało nam się zebrać bardzo wiele różnych przedmiotów, głównie były to artykuły szkolne, ubrania i maskotki. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego odzewu starachowiczan. Oprócz szkół, włączyły się także inne osoby oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus - podsumowuje Adrianna Ramos, uczennica III LO i jedna z koordynatorek akcji.

Wyprawa do Afryki ruszyła 26 grudnia. Najpierw zebrane dary trafią do mieszkańców zachodniej Afryki, a następnie wschodniej części kontynentu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ