reklama

Wigilia dla samotnych

Rada Nadzorcza wspólnie z Radami Osiedli i Zarządem Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowali doroczne spotkanie opłatkowe.

- Jakże miło panią widzieć. pani Jadziu!

– Ja również cieszą się niezmiernie pani Gieniu.. W roku ubiegłym wypytywałam o panią ale znajomi opowiadali, że nigdzie pani nie wychodzi ze względu na chore nogi. Wspominali także coś o operacji stawu biodrowego.

– Dzięki Bogu wszystko się udało i właśnie odważyłam się skorzystać z zaproszenia i przydreptać do ludzi. Jak pani wie, mąż umarł, dzieci rozjechały się po świecie, a mnie został tylko telewizor.

Tego typu wzruszające rozmowy przerwał głos kierowniczki SDK Beaty Wiśniewskiej, która przywitała gości, a Zbigniew Przygoda, wzorem lat ubiegłych, odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza. Przy stole honorowe miejsca zajęli również księża: Aleksander Sikora oraz obecny proboszcz kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego ks. Artur Lach, który złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Nastał dla wszystkich czas spontanicznego i szczerego obdarowywania się pięknymi słowami oraz opłatkiem, a na stołach zaczęły pojawiać się coraz smaczniejsze potrawy. Personel zawsze gotów do niesienia pomocy osobom mniej sprawnym, nie ustawał w zachęcaniu do ich próbowania. Dopełnieniem świątecznego nastroju były kolędy śpiewane przez młodzież Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim, kierowanej przez Bożenę Samelę.

Miejmy nadzieją, iż pamięć miłego, wigilijnego spotkania pomoże przetrwać uczestnikom jeszcze do wielu podobnych.

OMAR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ