reklama

Niespodziewana rezygnacja

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Rafał Kupisz złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Od nowego roku jego obowiązki przejął Marek Staniak.

Zmiana szefa MZK jest zaskakująca, bo jeszcze nie tak dawno, podczas konsultacji w sprawie połączenia MZK i ZEC, prezydent Marek Materek chwalił dokonania prezesa Kupisza, który wyprowadzał spółkę na prostą.

Oficjalnie prezes Rafał Kupisz zrezygnował z przyczyn osobistych. 22 grudnia Rada Nadzorcza MZK na stanowisko prezesa powołała Marka Staniaka z Kielc, absolwenta Szkoły Głównej Planowania i Statystki w Warszawie (aktualnie Szkoła Główna Handlowa). Na Wydziale Ekonomii i Produkcji tej uczelni uzyskał dyplom magistra ekonomii. Komunikat wydany przez Urząd Miejski mówi także, że nowy prezes „posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego”.

Marek Staniak funkcję prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pełnił będzie do czasu połączenia spółki z Zakładem Energetyki Cieplnej. Ma to nastąpić w tym roku.

- Spółkę czekają bardzo trudne czasy z uwagi na planowane połączenie z ZEC. W trybie pilnym poszukiwaliśmy osoby która się tego podejmie. Pan Staniak przyjął naszą propozycję i zarządzał będzie spółką prawdopodobnie przez pół roku, bo wtedy planowane jest ostatecznie połączenie obu spółek - powiedziała Elżbieta Śreniawska, przewodnicząca Rady Nadzorczej MZK.

Marek Staniak ma 57 lat, mieszka w Kielcach. W swojej karierze zawodowej zarządzał wieloma spółkami zarówno prywatnymi jak i państwowymi z różnych branż. W transportowej do tej pory nie pracował.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ