reklama

Konkurs piosenki obcojęzycznej 2017

I LO

W numerze

Konkurs piosenki obcojęzycznej 2017

I LO

 

Organizatorzy - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Starachowicach - oceniają, że tegoroczny, już siódmy, Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zgromadził samych profesjonalistów.

Wspaniała, uzdolniona młodzież śpiewająco rywalizowała w murach I LO w grudniu 2017 r. Publiczność wysłuchała piosenek w kilku językach, śpiewali je wykonawcy ze szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim, Stąporkowie, Szewnej i oczywiście starachowiccy licealiści. Problem z wyłonieniem najlepszych miała natomiast komisja konkursowa, bo poziom występujących zachwycał.

W grupie wokalistów śpiewających w języku angielskim jury nagrodziło: Dominikę Bugajską z II LO im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim (I miejsce), Marię Kaniewską - I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach (II) i Roksanę Wrzesień – PG Szewna (III), natomiast wyróżniono Patrycję Dobek. W języku francuskim najlepiej zaśpiewały uczennice II LO im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim: Anna Loranty (I miejsce), Maria Mazan (II), Agata Sobólska (III), natomiast wyróżnienie zdobyła Magdalena Janaszek z I LO w Starachowicach.

Wiktoria Gonciarz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie zajęła pierwsze miejsce wśród wykonawców piosenek niemieckich, drugie i trzecie miejsca zdobyły: Katarzyna Kowalska i Angelika Rybusińska, a wyróżniono Joanną Zapałę i Marię Rutkowską - z naszego I LO. Nie zabrakło też wykonawców, którzy do prezentacji piosenek wybrali język rosyjski. W tej grupie najwyższą notę jury dostał Jakub Karp z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, II miejsce zajęła Eliza Nowak z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, a III Katarzyna Kowalska - PG Szewna. Wyróżnienie trafiło też do uczennicy z Szewnej - Weroniki Skiby.

Nagrody wręczył laureatom dyrektor I LO Dariusz Lipiec, a ufundowali je: Starostwo, Gmina Starachowice, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO "Nasza Jedynka", Mateo Słodki Świat, Księgarnia Edukator z Krakowa i Instytut Goethego.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ