reklama

"Suweren mówi dość!"

Protestowali przez Sądem Rejonowym

W numerze

"Suweren mówi dość!"

Protestowali przez Sądem Rejonowym

Grupa członków stowarzyszenia "Starachowice dla Demokracji" włączyła się w grudniową, ogólnopolską akcję protestacyjną KOD. Nie zgadzają się nie tylko na wprowadzane zmiany w sądownictwie.

 

Hasłami grudniowych demonstracji były „Suweren mówi dość!” oraz „Łańcuch ludzi - łańcuch świateł”. Dotyczyły zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Ordynacji Wyborczej. W Starachowicach odbyły się (kilkakrotnie w grudniu br.) przed siedzibą Sądu Rejonowego. Protestujący mieli ze sobą znicze, które pod koniec zgromadzenia zapalili oraz transparenty.

Przychodzą przed Sąd Rejonowy w Starachowicach, bo solidaryzują się z protestującymi w innych miastach w Polsce i nie godzą się na zmiany w sądownictwie i ordynacji wyborczej,

- Pamiętam jak w 1980 roku zaczynały się protesty w Starachowicach, właśnie takie malutkie. A potem ruszyła lawina i powstała dziesięciotysięczna organizacja związkowa – powiedział Edward Imiela, jeden z uczestników protestu.

Wszystkie demonstracje przebiegały w spokojnej atmosferze, a nad porządkiem i bezpieczeństwem protestujących czuwali policjanci, zarówno umundurowani, jak i „po cywilnemu”.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ