reklama

Po raz czternasty tanio i gustownie

Targi Rękodzieła w SSM

W numerze

Po raz czternasty tanio i gustownie

Targi Rękodzieła w SSM

 

Zmieniają się kolejne lata, pogody i ludzie na stanowiskach, a Targi Rękodzieła trwają i mają się dobrze. Kto był, ma w domu śliczne świąteczne ozdoby. 

Szczęście to niemałe mieć w swoim mieście ludzi potrafiących wprawić nas w podziw swoimi artystycznymi wyrobami. Podczas dwudniowych targów ich nie brakowało i wielu mieszkańców zaopatrzyło się w najprzeróżniejsze ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, mikołajki, renifery, czapki i czego tylko dusza zapragnęła. Było również stanowisko bogato wyposażone w świece różniące się m.in. roztaczanym zapachem, kształtem i kolorem. Swój kącik mieli artyści, którzy kusili cacuszkami spod dłuta lub pędzla, jak chociażby dowolnej wielkości pejzaże artysty Andrzeja Jamskiego, które świetnie nadawały się jako uzupełnienie paczki pod choinkę.

Koordynatorem targowego przedsięwzięcia, wzorem lat ubiegłych była, dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, Justyna Witkowska, swój udział w ekspozycji miało także Stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Gościnnych progów użyczyła kierownik Spółdzielczego Domu Kultury Beata Wiśniewska, natomiast Targi otworzyła zauroczona różnorodnym pięknem świątecznych dekoracji starosta Danuta Krępa.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ