reklama

Bądź odpowiedzialny

Światowy Dzień Walki z AIDS

W numerze

Bądź odpowiedzialny

Światowy Dzień Walki z AIDS

 

Imprezę prozdrowotną pod hasłem „Nie daj szansy AIDS bądź odpowiedzialny” zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Starachowicach. Wzięli w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych. 

Podsumowano konkurs poetycki pod hasłem "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu", który miał na celu kształtowanie umiejętności podejmowania świadomych i przemyślanych decyzji, wpływania na zachowania prozdrowotne u innych osób, wylansowanie mody na życie bez uzależnień z naciskiem na profilaktykę dopalaczy, znalezienie zrozumiałych argumentów przekonujących otoczenie do życia bez środków psychoaktywnych i używek, a także umiejętność wyrażania własnych przemyśleń i spostrzeżeń na temat profilaktyki uzależnień.

Nagrody za udział otrzymali: Klaudia Jasztal, Mateusz Pocheć z Gimnazjum w Rudzie, Julia Dudek, Maja Piasecka, Agata Sidor z Gimnazjum nr 3, Weronika Zielińska, Natalia Gębura, Mateusz Kozdęba z Gimnazjum nr 1 oraz Aleksandra Nowak, Agata Niewczas ze Szkoły Podstawowej w Mircu. Wyróżniono natomiast Maję Adamiak z Gimnazjum nr 3, Julię Kozerę z Gimnazjum w Rudzie oraz do Monikę Duś ze Szkoły Podstawowej w Mircu. III miejsce przyznano Karolinie Marzec ze Szkoły Podstawowej w Mircu, II - Marii Sobczyk, również z SP w Mircu, natomiast I miejsce zajęła Julia Ostatek z Gimnazjum nr 2 w Starachowicach.

Przedstawiciele z każdej szkoły przygotowali część artystyczną. Były opowiadania dotyczące problemu AIDS i akceptacji osób żyjących z HIV, również transparenty dotyczące tematyki spotkania.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ