reklama

Marcin Kotulski nowym prezesem sądu

Minister sprawiedliwości wymienia kadry w całym kraju

W numerze

Marcin Kotulski nowym prezesem sądu

Minister sprawiedliwości wymienia kadry w całym kraju

 

Decyzją ministra Zbigniewa Ziobry do zmian prezesów doszło w wielu sądach w całym kraju. W Starachowicach nominację ministra sprawiedliwości dostał sędzia Marcin Kotulski.

Ministerstwo Sprawiedliwości w wydanym 18 grudnia komunikacie zmiany we władzach sądów argumentuje niską efektywnością pracy. Zmiany prezesów nastąpiły m.in. w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, kilku sądach okręgowych i wielu sądach rejonowych.

- Trwająca analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy wykazała w wielu przypadkach niską efektywność. Ze względu na potrzebę poprawy sprawności sądów dokonano zmian kadrowych - informuje ministerstwo w wydanym komunikacie.

Słabo oceniona została także praca Sądu Rejonowego w Starachowicach, który sklasyfikowany został na 208. pozycji pod względem wskaźnika opanowania wpływu. Decyzją ministra, od 19 grudnia na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Starachowicach powołany został sędzia Marcin Kotulski. Zastąpił Barbarę Nowak-Łon, która kierowała sądem od stycznia 2017 roku. Na to stanowisko powołana została na okres 4 lat, ale jej kadencję skrócił swoją decyzją minister Zbigniew Ziobro. Nowy prezes, sędzia Kotulski do tej pory pracował w I Wydziale Cywilnym naszego sądu, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ