reklama

Gwiazdkowy turniej

Szachy

Informacje sportowe

Gwiazdkowy turniej

Szachy

 

Organizatorem był Klub Szachowy Gambit, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 6, która pełniła rolę gospodarza.

Gwiazdkowy Turniej Szachowy Juniorów rozegrano 16 grudnia, pod honorowym patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa i prezydenta Starachowic Marka Materka.

- W zawodach wzięło udział 45 zawodników, w tym 13 dziewcząt. Uczestnicy rozgrywali w turniejach od A do D dziewięć partii w systemie szwajcarskim z tempem gry 5 minut na partię na zawodnika - mówi Roman Kaput, prezes klubu Gambit i sędzia główny.

W turnieju A i B rywalizowali juniorzy i juniorki z roczników 1999–2006, natomiast turnieje C i D przeznaczone były dla chłopców i dziewcząt urodzonych w latach 2007-2011. Tradycyjnie jedną z najbardziej zaciętych batalii stoczyli zawodnicy kategorii A. Wygrał faworyt, Oliwier Mazonik, który za najgroźniejszego przeciwnika miał Jakuba Jarego. Trzecie miejsce w tej rywalizacji przypadło Danielowi Krzakowi. Wśród dziewcząt triumfowała natomiast Maria Kisielewicz przed Natalią Banasik i Jagodą Gront.

W młodszych rocznikach rywalizację chłopców wygrał Wiktor Gawlik, który wyprzedził Patryka Gębusię i Wiktora Nowaka, a wśród dziewcząt najlepsza okazała się Bianka Czyrkun, która wygrała turniej D. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła Nikola Fedor, a trzecie Lena Adamczyk.

Warto wyróżnić również 7-letniego Piotra Zielińskiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 6, który otrzymał tytuł najmłodszego zawodnika turnieju. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć oficjalnej dekoracji najlepszych graczy, którzy otrzymali pamiątkowe puchary.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ