reklama

Nasi siatkarze na podium

Ogólnopolski turniej

Informacje sportowe

Nasi siatkarze na podium

Ogólnopolski turniej

 

Pierwsza część sezonu za nami, ale Absolwenci nie próżnują i rywalizują w turniejach towarzyskich. W Grodzisku Mazowieckim, w konfrontacji z wyżej notowanymi rywalami, zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli miejsce na najniższym stopniu podium.

Starachowiccy siatkarze cały czas dbają o swoją formę, mimo że aktualnie trwa przerwa w rozgrywkach ligowych. Absolwenci zdecydowali się wystartować w ogólnopolskim turnieju w Grodzisku Mazowieckim, gdzie mierzyli się również z wyżej notowanymi rywalami, nawet z II ligi. Organizatorem zawodów, 17 grudnia, był miejscowy klub UKS Sparta. W sumie wystartowało 16 zespołów, oprócz gospodarzy były to ekipy z Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Częstochowy.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W zespołach było można zobaczyć zawodników grających na co dzień w wyższych ligach. Trafiliśmy do grupy C, gdzie po prawie trzygodzinnej podróży musieliśmy tylko po krótkiej rozgrzewce przystąpić do pierwszego meczu. Nie przeszkodziło nam to jednak pokonać przeciwników 2:0. Kolejny mecz to już łatwiejsza przeprawa z drużyną X-Team, z którą także wygraliśmy 2:0. Czekając na ostatni mecz, podglądaliśmy naszych potencjalnych przeciwników w ćwierćfinale. Do ostatniego meczu grupowego przystąpiliśmy w dobrych nastrojach, gdyż do wyjścia z grupy brakowało nam tylko jednego seta. Podtrzymując dobrą passę, wygraliśmy z drużyną Wrzos Międzyborów 2:0 - mówią nasi siatkarze.

Starachowiczanie przez fazę grupową przeszli jak burza z kompletem zwycięstw i bez straty seta. W ćwierćfinale czekał ich jednak zdecydowanie bardziej wymagający rywal, UKS Olimpijczyk Mszczonów.

- Mecz stał na wysokim poziomie, a my pokazaliśmy, że potrafimy grać z najlepszymi. Świetne obrony, genialne przyjęcia, szczelne bloki oraz kapitalne ataki naszych zawodników, to wszystko przyczyniło się do naszego zwycięstwa bez straty seta - dodają Absolwenci.

W półfinale starachowiczanie za rywala mieli zespół złożony z zawodników drugoligowych. Tym razem szczęście było po stronie rywali, a naszym siatkarzom dało się we znaki zmęczenie wcześniejszymi potyczkami. Niestety, Absolwenci przegrali 0:2 i nie zdołali awansować do finału, ale na pocieszenie pozostał im mecz o 3. miejsce.

- Podnieśliśmy głowy do góry i pokazaliśmy ducha walki wygrywając z kolejną drużyną ligową 2:0, tym razem z zespołem Jimi Zambrów. W nagrodę na ręce kapitana został przekazany puchar, a każdy z zawodników otrzymał medal i upominek - relacjonują nasi zawodnicy.

Absolwenci: Hubert Kuźdub, Krystian Wrzesień, Konrad Raczyński, Maciej Kosowski, Rafał Erbel, Karol Wróblewski, Maciej Pietras, Artur Dudek, Damian Zabawski, Karol Strabanik.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ