reklama

Marszałek gratulował również naszym

Sportowe podsumowanie roku

Informacje sportowe

Marszałek gratulował również naszym

Sportowe podsumowanie roku

 

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego uhonorował najlepszych sportowców w regionie. W gronie wyróżnionych nie zabrakło licznych reprezentantów Starachowic. 

To już tradycja Urzędu Marszałkowskiego, który zawsze na koniec roku wyróżnia najlepszych sportowców z województwa świętokrzyskiego. W tegorocznej edycji Sportowego Podsumowania Roku przyznano 300 nagród, wyróżnień i statuetek za osiągnięcia w 2017 roku.

- Uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski oraz młode talenty świętokrzyskiego sportu w dyscyplinach olimpijskich. Wyróżnione zostały również osoby zasłużone na rzecz świętokrzyskiego sportu: szkoleniowcy i działacze, kluby, związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorzy wyróżniających się imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie - relacjonują organizatorzy.

Uroczyste podsumowanie odbyło się 19 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej, a nagrody wręczyli: wicemarszałek Jan Maćkowiak, radni Sejmiku Grzegorz Gałuszka i Grzegorz Świercz oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorami uroczystości był Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyska Federacja Sportu.

Podczas uroczystości nie zabrakło starachowickich akcentów. Na scenie pojawiło się wielu naszych sportowców i działaczy, którzy odebrali gratulacje za swoje sukcesy. Jednym z głównych bohaterów gali był Jarosław Olech - najbardziej utytułowany trójboista na świecie i sportowy wzór dla wszystkich. Zawodnik Wikinga to 16-krotny Mistrz Świata i 3-krotny zdobywca złotego medalu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Właśnie za to ostatnie wyróżnienie otrzymał nagrodę.

Pamiątkowe statuetki trafiły także do rąk innych zawodników Wikinga, trenerów i działaczy, w tym Arkadiusza Staszewskiego i Tomasza Kołaczyńskiego. Na głównej scenie swoje pięć minut miał także starachowicki Dragon i prezes, a jednocześnie trener tego klubu Marek Jasiński. Za medale Mistrzostw Polski wyróżnienie otrzymała także Agata Nowak ze Świtu Starachowice.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ