reklama

Dzielili się opłatkiem

Adamów

Brody

Dzielili się opłatkiem

Adamów

 

Z inicjatywy radnej Angeliki Boroń oraz sołectwa Adamów, mieszkańcy tej miejscowości spotkali się w tamtejszej szkole na wspólnej Wigilii.

Wigilijno - kolędowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Adamowie zaszczycili obecnością zacni goście: wójt Marzena Bernat, ksiądz proboszcz Andrzej Bartosiński, dyrektor szkoły, Teresa Szymczak oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Radna Angelika Boroń oraz sołtys Lech Suswał złożyli wszystkim życzenia, ksiądz proboszcz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i pobłogosławił zebranych, a wójt Marzena Bernat zaprosiła zgromadzonych do podzielenia się opłatkiem.

Spotkanie umilił występ uczniów klasy VII, którzy zaprezentowali bożonarodzeniowe przedstawienie, przygotowane przez katechetkę, siostrę Justynę Oksiutę. Był to ciekawy spektakl dziejący się we współczesnych czasach, opowiadający historię rodziny stolarza, który dzięki swej dobroci i szlachetności spotyka się w noc wigilijną ze Świętą Rodziną. W występ był też wpleciony piękny układ taneczny „Taniec Śnieżynek” wykonany przez dziewczynki z klas I i III. Oprócz zespołu „Echo Adamowa” był też występ solowy pani Marty Zawłockiej. Goście wysłuchali pięknego repertuaru składającego się z wielu tradycyjnych, obecnie już prawie zapomnianych, kolęd.

Zebrani mogli skosztować pysznych, tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez organizatorów, oraz świątecznych pierniczków, upieczonych przez dziewczynki z klas VI i VII, pod kierunkiem pań z Zespołu Echo. Czas spędzony przy wspólnym stole umilano kolędowaniem ze specjalnie przygotowanych przez organizatorów śpiewników.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ