reklama

Harcerze z Mirca u premiera Morawieckiego

Przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Mirzec

Harcerze z Mirca u premiera Morawieckiego

Przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju premier Mateusz Morawiecki odebrał z rąk harcerzy z Mirca.

Harcerze ze 104. Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Hufca ZHP Starachowice, działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu oraz Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, gościli 19 grudnia w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Nie była to zwykła wizyta, bowiem nasi harcerze przekazali osobiście premierowi Mateuszowi Morawieckiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Później wspólnie śpiewali kolędy.

- W imieniu wszystkich druhów, światło przekazała najmłodsza harcerka, Zuzia Gwóźdź z Ostrożanki, w towarzystwie naczelnika ZHP harcmistrza Anny Nowosad, która w kilku zdaniach nawiązała do tegorocznego hasła akcji "W Tobie jest światło", które odnosi się do najważniejszych harcerskich wartości. Harcmistrz Nowosad w imieniu harcerzy złożyła premierowi i całemu rządowi życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia - relacjonuje Jacek Rafalski.

- Dziękuję bardzo za tę nadzieję, za to wszystko, co wy niesiecie ze sobą, a my chyba wszyscy możemy się zobowiązać, że będziemy też pracowali dla dobra Rzeczypospolitej ze wszystkich naszych sił. Dziękuję bardzo. Czuwaj! – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Kilka dni później ci sami harcerze, wraz z wójtem Mirca Mirosławem Sewerynem, Betlejemskie Światło Pokoju przekazali mieszkańcom gminy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ