reklama

Charytatywny kiermasz

Staw Kunowski

Brody

Charytatywny kiermasz

Staw Kunowski

 

Święta Bożego Narodzenia są świetną okazją do czynienia dobra i dawania radości drugiemu człowiekowi. W Publicznej Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim zorganizowali z tej okazji kiermasz.

Uczniowie szkoły organizują akcje charytatywne nie po raz pierwszy. Tym razem przesłaniem była pomoc chorej na nowotwór mieszkance gminy, nauczycielce Ninie Kumek. Jej internetowy apel sprawił, że uczniowie postanowili działać, łącząc dziecięce zadowolenie z zakupów ze wsparciem dla osoby, która go bardzo potrzebuje.

Zebrane przez społeczność szkolną maskotki, płyty, gry i lektury trafiły do nowych właścicieli za sprawą wolontariuszy ze szkolnego Koła Wolontariatu oraz członków Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Cały dochód z kiermaszu trafi na konto Niny Kumek, której z całego serca szkoła życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

Nina Kumek, u której zdiagnozowano raka piersi z przerzutami do wątroby i kości, pochodzi z Ożarowa i jest podopieczną Fundacji Sedeka. W zbiórkę pieniędzy potrzebnych na dalsze leczenie pani Niny włączył się Miejsko -Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie, gdzie 26 listopada 2017 r. zorganizowano Koncert Charytatywny. Dochód - 20,860,95 zł przekazano na leczenie Niny Kumek.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ