reklama

Kiermasz w świątecznej atmosferze

Iłża

Iłża

Kiermasz w świątecznej atmosferze

Iłża

 

Impreza rozrasta się z roku na rok, przybywa wystawców, ale także zwiedzających. 

Na iłżeckim Rynku przed Urzędem Miejskim zaopatrzyć można się było we wszytko i skosztować tradycyjnych świątecznych potraw. Licznie przybyli na kiermasz kupowali piękne ozdoby i słuchali pastorałek w wykonaniu wychowanków Domu Kultury w Iłży.

Stałym punktem kiermaszu było oczywiście wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną, na który zgłoszono prawie 200 prac. Jury w składzie: Jacek Skiba, – przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu RM, Renata Iluchin – radna Iłży oraz Paweł Chmielewski – inspektor UM nagrodziło w kategorii dzieci - 7-12 lat: Weronikę Glistę z PSP Maziarze Stare, Zuzannę Różalską z PSP Pakosław, Izabelę Dolegę i Piotra Żebrowskiego z PSP Seredzice, Klaudię Jadwigę Okolus, Julię Ocios, Nikodema Surusa i Olgę Kiepas z PSP Jasieniec Iłżecki, Annę Łosiak z PSP Błaziny, Wiktora Borusa, Angelikę Borus, Suzannę Madejską, Arkadiusza Michalika, Aleksandra Kosternę, Olgę Pałkę, Adama Siwca, Oliwię Stefankiewicz, Ernesta Binkowskiego, Bartłomieja Żaka i Piotra Mazura z PSP Iłża. W kategorii młodzieżowej - 13-18 lat laureatami zostały: Katarzyna Tusińska z SP z oddziałami gimnazjalnymi w Iłży, Małgorzata Grzegorczyk z SP z oddziałami gimnazjalnymi w Iłży oraz Eliza Moniewska z ZSP w Iłży. Nagrody ufundował Samorząd Gminy Iłża i Dom Kultury.

W kategorii osób dorosłych nagrodzeni zostali : Lidia Zakrzewska z DPS w Krzyżanowicach oraz Joanna Węgrzyn i Marcin Sulikowski z WTZ w Jedlance Starej. Jury postanowiło wyróżnić również Koła Gospodyń Wiejskich z Pakosławia, Jedlanki Starej, Chwałowic i Starosiedlec oraz Pracownię Rękodzielnicza Domu Kultury w Iłży, których przedstawiciele odebrali puchary i dyplomy ufundowane również przez Samorząd Gminy i Dom Kultury w Iłży:

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ