reklama

Ogólnopolski dzień praw dziecka

Błaziny

Wieści z gmin

Ogólnopolski dzień praw dziecka

Błaziny

 

Integracyjne spotkanie z tej okazji zorganizowała iłżecka biblioteka, a jego mottem było: "Najważniejsze słowa - opieka i ochrona".

W gościnne progi Publicznej Szkoły Podstawowej w Błazinach zawitały panie bibliotekarki i poprowadziły zajęcia z uczniami klas III - IV. Była okazja do szczerej rozmowy o prawach dziecka o tym, jak oni te prawa postrzegają w życiu codziennym.

- Jako, że propagujemy głośne czytanie dzieciom, uczniowie wysłuchali opowiadania "Bracia" z książki Anny Czerwińskiej-Rydel oraz Renaty Piątkowskiej, pt."Moje prawa! Ważna sprawa!. A w zabawie pt. "Co masz do powiedzenia" znakomicie odpowiadali na wszystkie pytania, dotyczące zdarzenia, jakie przytrafiło się bohaterom opowiadania: Adrianowi i Kamilowi, które miało ogromny wpływ na ich dalsze życie - relacjonują panie bibliotekarki.

Zorganizowano tez zajęcia grupowe rozdając karty z 12 Prawami Dziecka, lider grupy prezentował znaczenie każdego z nich, uczniowie dopasowywali je do wydarzeń, a na nadmuchanych kolorowych balonach rysowali scenki ilustrujące wylosowane jedno z 12 praw dziecka.

Godzinne zajęcia z prezentacją PRAW DZIECKA, były wyjątkowe. Dzieci, nie tylko dowiedziały się jak korzystać ze swoich praw, ale także świetnie się bawiły. Bibliotekarki wręczyły uczestnikom zajęć książki Janusza Korczaka, otrzymane z Biura Rzecznika Praw Dziecka: Prawidła życia, "Jak kochać dziecko: Dziecko w rodzinie, Prawo dziecka do szacunku", które to mieli przekazać swoim rodzicom oraz zakładki z Fundacji ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom z wypisanymi wartościami i słodkie lizaki ufundowane przez bibliotekę.

Ogólnopolskie obchody DNIA PRAW DZIECKA zostały zorganizowane pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce – Marka Michalaka.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ