reklama

Bliskie spotkania z kulturą

W Mircu

Mirzec

Bliskie spotkania z kulturą

W Mircu

 

Weekend z takim przesłaniem zorganizowało w Mircu stowarzyszenie "Wspólnie dla gminy Mirzec". Dla licznie zgromadzonych mieszkańców wystąpił Gang Marcela i kabaret "Czwarta Fala".

Zadowolenie z prężnej działalności stowarzyszenia, którym kieruje Katarzyna Kąpała, za pozyskanie w kończącym się roku środków na wiele korzystnych dla gminy inicjatyw, wyraził wójt gminy, Mirosław Seweryn. Inauguracją spotkania był natomiast występ dziecięcego Zespołu Wokalnego z Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec, który działa pod opieką Małgorzaty i Piotra Spadłów i przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru, Gangu Marcela.

Kulturalne warsztaty następnego dnia rozpoczęło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pod hasłem „Ja za 50 lat”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Mirzec”. Nagrody wręczyli laureatom: Katarzyna Kąpała i przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Mirzec, Jarosław Gieras. W grupie klas I-IV wygrał Mateusz Wójcik z Małyszyna, drugie miejsce przypadło Oliwii Kuśdub z Osin, natomiast trzecie zajął Aleksander Hamrol z Tychowa Starego. W grupie starszych uczniów - kl. V-VII - za najlepszą pracę nagrodzono Mateusza Parszewskiego z Małyszyna, na drugim miejscu znalazła się Kinga Sobuta z Tychowa Nowego, a trzecie zajął Paweł Drożdżał z Mirca. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Maja Sikora z Tychowa Starego, Krzysztof Iwoła z Gadki, Paulina Biernacka z Jagodnego oraz Jakub Rosiński z Trębowca.

Finałem weekendowych „Bliskich spotkań z kulturą” był występ kabaretu „Czwarta Fala”. Imprezie towarzyszyły koncerty oraz bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła przygotowany przez mirzeckie Koło Gospodyń Wiejskich i małyszyńską Świetlicę Środowiskową. (K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ