reklama

"Mikołajki z bajki"

Wąchock

Gry i zabawy mikołąjkowe, wspólne śpiewanie i poczęstunek - tak było w Wiejskim Domu Kultury w Wielkiej Wsi.

Akcję charytatywną ph. "Mikołajki jak z bajki" zorganizowała dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi z gronem pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim, we współpracy z "Fundacją Spełnionych Marzeń". Celem była zbiórka prezentów dla najmłodszych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Zakończyła się ogromnym sukcesem! Mnóstwo prezentów przynieśli bowiem uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy gminy Wąchock. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem koordynatorów akcji: pedagoga szkolnego Izabeli Adamczyk i O. Zachariasza zapakowali prezenty które delegacja szkoły: dyrektor Bożena Wrona oraz Izabela Adamczyk, O. Zachariasz i przewodniczącej Rady Rodziców Aneta Herman przekazali do biura "Fundacji Spełnionych Marzeń" przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach dla pacjenci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach.

- W imieniu całej społeczności szkolnej i "Fundacji Spełnionych Marzeń" serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali prezenty dla najmłodszych pacjentów kieleckiego szpitala. Radość w oczach najmłodszych pacjentów jest niezastąpiona, a tak dużo zebranych prezentów to dużo uśmiechów - podsumowali akcję wdzięczni organizatorzy.

Mikołajki zorganizował też Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku. Uczestników, a było ich sporo, odwiedził gość z Laponii i wręczył wszystkim grzecznym dzieciom upominki.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ